• Головна
 • Новини
 • Політика
 • Резонанс
 • Спецрепортаж
 • Країна
 • Світові новини
 • Головна сторінка » Суспільство » Студентку Педагогічного університету вигнали за критику кафедри
  Студентку Педагогічного університету вигнали за критику кафедри

   

  Дівчина каже, що до такого радикального вислову її наштовхнули прикрі випадки, пов’язані з навчанням. «Гречка» вирішала розібратися у цій ситуації і з’ясувати, як вислови на персональній сторінці у соцмережі можуть призвести до різких проблем із навчанням.

  Діана

  Перше і найглобальніше, що мене привело до такого означення кафедри - це несправедливий вступ до магістратури. Нас вступало близько 25 чоловік і всіх розділили на дві підгрупи.

  У однієї підгрупи сидів наш куратор, а у іншій, куди я потрапила, сидів викладач зоології. Аудиторія, яка сиділа з куратором, мала можливість списати. А екзамен був дуже важкий, адже були питання по предмету, який ми майже не проходили. У нашій - викладач постійно спостерігав за студентами. І перша підгрупа написали екзамен на 80+ балів, а ми своїми силами написали гірше. І так вийшло, що і в тій, і в тій аудиторії були студенти з трійками, але через цей екзамен хтось пройшов на бюджет, а комусь треба платити 9 тисяч гривень в рік. Я ж своїми силами пройшла на бюджет, але сама ця ситуація мене обурила. Чому такий розділ був, і чи було це випадково - невідомо.

  Коли вже почався навчальний рік, всі почали розказувати про те, що вони влаштувались на роботу. Деяким викладачі допомогли влаштуватися. Але знову ж таки, допомагали вони не всім, а вибраним. Мене це теж обурило.

  На третьому курсі у нас була екологія і це дуже фундаментальна дисципліна. Її вів нинішній декан, і робив це "на відвали". Він міг нам дати роздруківки і сказати «робіть що хочете», не відповідав на наші питання. Я одного разу обурилася і дорікнула йому за це і він розлютився. А вже на екзамені треба було принести зошит з лабораторними. Якщо він є – то оцінка не змінюється, а якщо немає – то мінус 10 балів. Тоді я випадково переплутала зошити і не змогла відразу здати. Попросилась за півгодини піднести, а він не дозволив. При чому, він бачив на всіх семінарах, що я пишу лабораторні. І за півгодини я точно не змогла б написати все з нуля. В результаті – в мене було мінус 10 балів, і замість «відмінно», яке в мене мало бути, я отримала за екзамен менший бал. Я так зрозуміла, що це теж був відбір, коли треба поставити певну кількість «п’ятірок», «четвірок» і «трійок».

  І тепер пост. В той день, коли я його написала, на мене все це звалилось. Ще на парах викладачка сказала, що Сонце – це планета, і я не витримала.

  Місяць мене ніхто не чіпав, пост висів і збирав коментарі. Навіть з природничо-географічного факультету були коментарі у дусі «я з тобою погоджуюсь, так і є». А за місяць, коли мої одногрупники прийшли привітати завкафедри з днем народження, вона сказала щось типу «ось, я професор, а у нас є невдячна студентка Діана, яка написала, що наша кафедра – помийка».

  В цей день ніхто з викладачів мені не зателефонував, навіть мій улюблений куратор. Як виявилось, на п’ятихвилинку кафедри хтось приніс роздрукований на А4 текст мого посту, всі його перечитали. Наступного дня мені все ж таки подзвонила куратор і сказала, що зі мною хоче поговорити завкафедри. Вона попросила пом’якшити пост, або видалити. Але хотілося, аби від нього щось змінилося, тому я цього не зробила.

  Потім викладачі почали проводити виховні години студентам з посилом, що не можна так писати. Можна думати що-завгодно про кафедру та університет, але в мережі цього не можна розміщувати, бо це відлякує студентів. 

  А між тим, мені потрібно було підписати дозвіл на вільне відвідування на семестр. Я пішла до завкафедри, думала, що в нас буде конструктивна розмова і вона запитає мене чому я так написала. Але цього не відбулося. Сказала лиш «що зроблено – те зроблено», «будемо вчитися».

  Деякі викладачі з кафедри підписали. Потім я підійшла до своєї улюбленої викладачки, а вона сказала «знаєш, Діано, у тебе є особиста думка, і в мене є особиста думка. Я вважаю, що ти не потягнеш мій предмет» і не погодила. А до цього вона казала, що я здібна.

  Але через те, що одна викладачка мені не погодили дозвіл на вільне відвідування і сказала, щоб я замість того, аби працювати – навчалася, вирішила забрати документи.

  Бакалаврат я закінчила добре, з середнім балом 85 балів зі ста, всі чотири роки була старостою.
  Це смішно, що доктори наук, доценти, так відреагували на якийсь пост в Інстаграмі. Невже я не маю права на власну думку?

  Декан факультету, доктор біологічних наук, доцент Гулай Олександр

  Діана вступила на магістратуру на державну форму, почалось навчання. Діани на навчанні немає. У нас багато студентів працевлаштовуються на старших курсах. І при працевлаштуванні ми не даємо індивідуальний план, ми даємо вільне відвідування занять, при чому, тільки лекційних. Для того, аби отримати вільне відвідування, відповідно до положення, треба дозвіл декану. Але дозвіл дається на основі заяви студента та дозволу викладачів. Тобто, до заяви треба докласти довідку з роботи і підписи всіх викладачів. 

  Діани Пархомчук заяви я не бачив, вона мені її так і не принесла. Тому, те, що їй не дали можливість вільно відвідувати заняття – це не через мене. Викладачі не дали згоду і це їх позиція. Діана навчалась не на «відмінно», тому, можливо, хтось з викладачів вважав, що їх предмет занадто складний і вивчити його без відвідування лекцій буде не просто. І це не тільки Діани стосується, викладачі не всім студентам підписують. Це справа викладача, бо потім він відповідає за те, як студент буде складати його предмет на сесії.

  Діана не з’являлась з початку року взагалі, я її не бачив, і це можна побачити в журналі.

  Зрештою, у мене на столі з'явилася заява з проханням відрахувати. Вона в мене пролежала протягом двох, чи трьох днів, тому що я хотів з нею поговорити. Вона написала «прошу за власним бажанням». Я згодом зателефонував їй і вона сказала, що вона хоче навчатися в іншому ВУЗі. Я погодив потім заяву на відрахування.

  Ми, звичайно, обговорювали коментар Діани в соцмережі. При чому, нам було дещо дивно, тому що Діана розміщувала відразу після вступної кампанії, що їй все сподобалось і все було чесно. Позитивний відгук був. Причину, чому вона написала той негативний пост, ми з’ясувати не можемо. Я знаю, що завкафедри, професор Калініченко, дзвонила і питала у Діани чому так вона написала. Може, хтось її образив. Для нас це незрозуміло. За чотири роки в нас не було жодних проблем, вона була активною студенткою, навчалася, була в студраді, виступала на концертах.

  Але якби вона сказала про якісь порушення, або погане ставлення з боку викладачів - я б спробував з цим розібратися. Проте, такого не було.

   

  Крім того, ми переглянули пост, який Діана розмістила відразу після вступу, і там вона теж розказує про несправедливі умови вступу.

   

  Минулого тижня вже закінчилася процедура відрахування і Діана забрала свої документи.


  З сайту https://gre4ka.info

  22.09.2019 в 08:39
  0
  375
  kcityua
  Суспільство

  Коментарі (0)
  avatar

  Місце для реклами
  Місце для реклами
  Контакти редакції
 • (000) 000-00-00 / (000) 000-00-00
 • Кропивницький, вул. Полтавська 27а, 2 поверх, офис 201
 • (c) 2016 // uCoz // Яндекс.Метрика
  Вгору